nedeľa, 21. júla 2024

DamskyMagazin.sk

Magazín pre všetky ženy

Zlý deň? Týchto 5 maličkostí vám pomôže zlepšiť náladu

Dôležité je ihneď na začiatok povedať, že týchto 5 vecí nemusí pomôcť každému. V dnešnej dobe neexistuje žiadny univerzálny spôsob a ani žiadna cesta. Každý si musí nájsť tu svoju. No napriek zlým náladám, zlým dňom, prídu vždy tie lepšie. Tak či onak, poďme sa pozrieť na 5 vecí, ktoré vám môžu pomôcť zlepšiť zlú náladu.

1. Dobrá muzika

Hudba je skvelým liekom. Pustite si skvelú tanečnú hudbu, ako sú napríklad Calvin Harris, Tiesto, David Guetta, Rihanna a podobne. Akákoľvek pesnička, akú si vyberiete vám môže zlepšiť náladu. Niektorá hudba má dokonca zázračnú moc a prinúti vás začať tancovať. Vyskúšajte to, nemáte čo stratiť.

2. Seriálový maratón

Ak sa nudíte, máte zlú náladu alebo neviete čo robiť, skvelým tipom sú seriály. A v tom prípade – prečo si nespraviť seriálový maratón svojho obľúbeného seriálu? Gossip Girl, Sex v meste, Priatelia – toto sú pravé seriálové hity, ktoré vám môžu vylepšiť vašu pochmúrnu náladu.

3. Antistresové omaľovánky

Počuli ste už niekedy o terapii umením? Ak nie, práve teraz je najvyšší čas začať s artterapiou. Antistresové omaľovánky sa stali veľkým hitom. V prípade, že nie ste kvetinový typ, je treba povedať, že omaľovanky majú mnoho podôb a je len na vás, aký druh si vyberiete. Maľovaním týchto omaľovaniek efektívne využijete svoj čas, zrelaxujete sa a prestanete na chvíľu žiť vo svete sociálnych sietí. Vypnete a budete sa venovať iba omaľovaniu a na svoju zlú náladu zabudnete.

4. Čítajte motivačnú literatúru

Motivačná literatúra je silným nástrojom a v mnohých prípadoch vám môže pomôcť. Neviete kde začať? Stačí si nájsť toho správneho autora a motivačné knihy vás úplne pohltia. Myslíte si, že to nie je nič pre vás? Skúste si prečítať pár kníh s touto tématikou a potom môžete začať súdiť tento žáner. Mnohým ľuďom táto motivačná literatúra nezlepšila len pár zlých dní, ale aj celý život.

5. Poplačte si

Ak máte zlú náladu, zlý deň, nič sa vám nedarí, srdce vám ide vytrhnúť z hrude a vy neviete ako ďalej? Počítajte do 20, zhlboka sa nadýchnite a vydýchnite. Potom si poplačte. Dajte to zo seba von. Plač je prirodzenou súčasťou nášho života. Ak si myslíte, že ste hysterka, nie je to tak. Iba zo seba potrebujete dostať všetky negatívne emócie, aby ste mohla nájsť priestor pre pozitívne myslienie. Upratať si myšlienky, vstať a s úsmevom vykročiť do ďalšieho dňa.

Foto: unsplash.com

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!