nedeľa, 23. júna 2024

DamskyMagazin.sk

Magazín pre všetky ženy

3 tipy na ekologické menštruačné pomôcky

Ekológia sa dotýka všetkých oblastí života. Jednou z najdôležitejších oblastí pre každú ženu je menštruácia, ktorá zvyčajne prichádza každý mesiac. Zvykom je používať vložky a tampóny, ktoré ale nie sú vhodné pre životné prostredie, ani pre zdravie ženy. V čom sú klasické pomôcky nebezpečné a čím ich môžete nahradiť?

3 tipy na ekologické menštruačné pomôcky (Foto: unsplash.com)

V čom sú klasické menštruačné pomôcky nebezpečné?

Možno si poviete, že menštruačné kŕče a neznesiteľné bolesti k tomuto cyklu patria a je to úplne normálne. No vo všetkých prípadoch to nie je úplne tak. Bolesti môžu byť spojené práve s používaním vložiek a tampónov. Tie sú totiž chemicky bielené a tieto chemikálie sa dokážu uvoľňovať do nášho tela. Zároveň sú klasické menštruačné pomôcky spájané aj so znečisťovaním životného prostredia, keďže sú vyrábané zo syntetických materiálov a sú určené len na jedno použitie.

Tipy na ekologické náhrady

Na prvý pohľad sa môžu ekologické náhrady hygienických produktov pre ženy dosť drahé, oproti tým klasickým. No je dobré rozpočítať si túto prvotnú investíciu na celkový čas používania. Na výber máte už dnes viacero možností, v rôznych cenových kategóriách. Veľmi obľúbeným je menštruačný kalíšok. Ten si zavediete rovnako ako tampón a zachytáva menštruačnú krv. Po každej menštruácií ho len prevaríte a môžete ho znovu použiť.

Ďalšou pomôckou sú menštruačné nohavičky. Odporúčame ich ženám, ktoré sú zvyknuté hlavne na vložky. Vybrať si môžete z rôznych strihov a podľa intenzity menštruácie. Po každom použití ich vyperiete. Posledným z našich tipov sú látkové vložky. Na výrobu sa používa organická bavlna, bez farbív a chemikálií. Vložky nemajú žiadnu vôňu a sú pohodlné na každodenné nosenie. Po každom použití ich len vyperiete a použijete znovu.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!