nedeľa, 23. júna 2024

DamskyMagazin.sk

Magazín pre všetky ženy

Zásady správneho čistenia pleti: Čo (NE)ROBIŤ?

Čistenie pleti je tou najdôležitejšou časťou starostlivosti. Iba na správne očistenú pleť môžete potom nanášať séra, krémy a ďalšie prípravky, ktoré ju majú vyživovať. Pravidelné čistenie tiež zabraňuje vzniku akné, udržiava pleť chránenú a vypnutú. Ako si správne čistiť pleť? Podrobný návod nájdete v tomto článku.

Zásady správneho čistenia pleti (Foto: unsplash.com)

Kozmetika podľa typu pleti

Čokoľvek používate na svoju tvár, vždy by to malo sedieť typu vašej pleti. Ak by ste používali nesprávne prípravky, stav vašej pleti by sa mohol zhoršiť. Sú 4 základné typy pleti – suchá, mastná, normálna a zmiešaná pleť. Čistiace gély a vody na suchú pleť by mali byť hydratačné, bez obsahu alkoholu. Hodia sa produkty, ktoré majú tukové a hydratačné zložky.

Zmiešaná a mastná pleť vyžadujú prípravky s antibakteriálnymi účinkami. Normálna pleť nie je náročná, môžete použiť produkty aj s jemnou parfemáciou. Nech máte akýkoľvek typ pleti, vaša pokožka môže byť citlivá. V tom prípade sa vyhnite odličovacím utierkam a čistiacim gélom. Lepšie sú mlieka, oleje alebo pleťové maslá.

Náš tip: Ak vám stále nie je jasné, ktorá kozmetika je pre vašu pleť najlepšia, pomôže NákupnáPoradňa a ich podrobný test v podobe článku Najlepší MAKE UP → TOP 12 najlepších make up-pov + ako vybrať.

Pravidelné čistenie ráno aj večer

Pravidelnosť je kľúčom ku všetkému a to platí aj o čistení pleti. Ak by ste si ju čistili len raz do dňa alebo raz za dva dni, nikdy ju nemusíte mať tak peknú, ako keby ste si ju čistili ráno aj večer. Samozrejme, aj keby ste to s čistením preháňali, tak by to vašej pleti škodilo. Večerné čistenie zbaví pleť mejkapu, všetkých nečistôt, ktoré sa počas dňa prichytili.

Pripravíte ju tak na aplikovanie masky, sér a krémov. Ranné čistenie ju osvieži. Nemyslite si, že sa počas spánku pleť nezašpiní. Rovnako sa potíme a na vankúši sa nachádza kopec prachu a nečistôt. Netreba zabúdať ani na krk a dekolt – aj tým venujte pri čistení dostatok pozornosti.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!