nedeľa, 21. júla 2024

DamskyMagazin.sk

Magazín pre všetky ženy

Vrásky na čele a okolo očí? Zbavte sa ich!

Po tridsiatke už hladká tvár nie je takou samozrejmosťou. Pokožka stratí pružnosť a vznikajú prvé vrásky. Každá z nás sa bojí vrások a anti-aging krémy nie sú len pre tie, ktoré už na to majú vek. Ako teda bojovať s vráskami? A je ich vyhladenie vôbec možné?

Vrásky na čele a okolo očí? Zbavte sa ich!
(zdroj: unsplash.com)

Nemračte sa a nežmurkajte príliš často

Naša pleť je elastická vďaka kolagénu. Kolagén zadržiava aj vodu, vďaka čomu je naša tvár pevná a pružná. Okolo veku 25 rokov sa tvorba kolagénu začína znižovať a začínajú ubúdať elastické vlákna v pokožke, takže koža sa stáva tenšou a ochabnutejšou.

To, ako rýchlo a v akom rozsahu sa vrásky objavia, môžu ovplyvniť predovšetkým genetické predispozície. Niektoré rodiny majú tendenciu k rýchlejšiemu starnutiu pokožky, niektoré nie. Rolu však hrá aj množstvo ďalších faktorov. 

Rýchlejšiu tvorbu vrások má napríklad na svedomí UV žiarenie – najmä, ak sa mu vystavujete bez ochrany. Tiež ich urýchľuje fajčenie, nedostatočná hydratácia a výživa, stres, znečistené ovzdušie alebo opakované mimické pohyby.

Myslite aj na vitamíny

Na to, aby ste udržali svoju pokožku zdravú a pružnú, existuje niekoľko zásad. Prvou je dôkladné čistenie pleti. Predchádza upchávaniu pórov a vzniku nedokonalostí. Je dôležité, aby ste používali jemné čistiace prostriedky, ktoré neobsahujú chémiu, aby ste zabránili vysušovaniu a podráždeniu pokožky. Na nákup takejto kozmetiky môžete využiť aj tieto najlepšie zľavové kódy.

Druhou dôležitou zásadou je hydratácia. Ešte dôležitejšie je však aj vyživovanie pokožky zvnútra. Strava bohatá na vitamíny, minerály a omega-3 mastné kyseliny podporuje zdravie pokožky.

Ak sa pýtate, čo by mali obsahovať najlepšie produkty proti vráskami, tak sú to najmä antioxidanty, ovocné kyseliny, retinol, kyselina hyalurónová a koenzým Q10. Ak ich uvidíte na príbalovom letáku, môžete po nich siahnuť.

Rozhoduje vek a typ pleti

Okrem vyššie spomenutého je v prevencii proti vráskam dobrá aj pravidelná masáž tváre a používanie krémov s vitamínmi A a C.

Pri výbere anti-aging produktov by ste sa mali riadiť predovšetkým svojím vekom a typom pleti. Mastná pleť napríklad potrebuje ľahší anti-aging krém, aby sa zbytočne viac nepremasťovala. Suchá pleť zasa potrebuje výživnejší krém. Rovnako má pleť tridsiatničky iné potreby, ako pleť v päťdesiatke.

Tomu, aby ste boli krásna, niekedy jedna-dve vrásky nezabránia. Skrášliť vás môže aj pekný šperk, ktorý môžete kúpiť výhodnejšie vďaka Sofia zľavovému kupónu. V neposlednom rade si radosť môžete urobiť aj kúpou nového oblečenia, či topánok – v tomto prípade odporúčame zasa využiť The Streets zľavový kód.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!