nedeľa, 19. mája 2024

DamskyMagazin.sk

Magazín pre všetky ženy

Záhradná párty? Žiaden problém – poradíme vám, ako ju bez problémov zorganizovať

Oslava v interiéri síce má množstvo výhod, no taká záhradná párty má určite predovšetkým svoje čaro. Posednie na čerstvom vzduchu, slnko, dobrá nálada a neobmedzený priestor – to je len zlomok z toho, čo zažijete, keď sa rozhodnete pre garden party. My pre vás máme niekoľko zaujímavých a originálnych rád a tipov, ktoré sa vám pri takom organizovaní rozhodne zídu!

Záhradná párty? Žiaden problém - poradíme vám, ako ju bez problémov zorganizovať
(zdroj: unsplash.com)

Rozošlite pozvánky

Párty by mal byť predovšetkým čas stretávania sa, posedenia s blízkymi, zábavy a dobrého jedla. Na to, aby sa vám ju podarilo dobre zorganizovať a všetko išlo podľa plánu, potrebujete zostaviť checklist. V prvom rade by ste mali myslieť na každého jedného hosťa, pretože záleží na maličkostiach. Na začiatok si ujasnite, koľko ľudí chcete pozvať. Dobrou správou je, že v záhrade je viac miesta, ako v interiéri, a preto môže byť zoznam dlhší. Podľa zoznamu následne rozošlite pozvánky a dopredu si overte, kto príde a kto nie. Približný počet hostí je dôležitý z veľkého množstva dôvodv. Či už ide o miesta na sedenie, množstvo jedla a pitia. Ak chcete byť naozaj detailistami a uctiť si každého pozvaného, vyrobte menovky. Čím kreatívnejší a originálnejší budete, tým lepšie. Párty však môže byť aj finančne náročná záležitosť, preto odporúčame využiť pri nákupe všetkých potrebných náležitostí http://www.zlavove-kody.sk/.

Menu prispôsobte hosťom

K záhradnej párty sa hodí nejaká téma. Môže byť orientovaná na niečo špeciálne – napríklad na privítanie jari alebo leta, poprípade môže mať aj pravidlá, ako to, že hostia musia mať na sebe nejakú farbu, prípadne si so sebou niečo priniesť. Okrem zoznamu hostí si určite spravte aj zoznam pokrmov, ktoré plánujete variť alebo objednať. Hlavné jedlo by malo byť dostatočne sýte a vo forme obľúbenej klasiky, čiže to, čo zje každý. Keď je niekto z hostí alergický alebo má nejakú intoleranciu, nezabudnite mu pripraviť niečo špeciálne. Dôležité sú aj slané a sladké chuťovky. Dezerty nerobte príliš veľké – najlepšie je niečo menšie, čo si viete hodiť do úst a zjesť to na jeden alebo dvakrát. Zabudnúť samozrejme nesmieme ani na pitie. Opäť myslite na to, kto tvorí gro vašich pozvaných hostí – dajú si skôr alko, alebo nealko? Prídu autom, alebo rátajú s tým, že sa na vašej párty bude podávať alkohol? Na záhradnú párty je najlepším alkoholom víno a pivo, tvrdý alkohol sa hodí skôr do baru alebo na pánske jazdy. Odporúčame zohnať si na párty len ten najlepší alkohol.

Sedenie môže byť aj netradičné

Na záver si ešte vymyslite výzdobu. V prípade záhradnej párty máte výhodu v tom, že príroda okolo vás je sama o sebe krásna, a preto netreba príliš veľa dekorácií. Je dobré ale upraviť okolie, aby bolo praktické, pohodlné a hostia sa cítili dobre. Ako sedenie môžete zvoliť nielen skladacie alebo klasické stoličky, ale aj veľké mäkké vankúše. Skvelé sú tiež hojdačky, tie si obľúbia všetky vekové kategórie. Pozor na veľkosť stola. Musí byť dostatočne veľký, aby ste naň umiestnili všetko, čo potrebujete. Na obrusy zabudnite, mohol by ich odfúknuť vietor. Siahnite aj po pekných svetelných reťaziach a girlandách, vonkajších lampách či masívnych lampášoch. V lete sa vám určite zídu aj fakle so špeciálnym olejom proti komárom, prípadne nejaký repelent. Počas horúcich dní oceníte aj slnečníky, v zime zasa siahnite po vyhrievaných dekách alebo hrubších prehozoch. Dobré je vymyslieť si aj nejaký plán B. Ak by sa náhodou pokazilo počasie, využite buď krytú strešnú terasu, kde si môžete presunúť všetky potrebné veci a baviť sa ďalej, poprípade si pripravte náhradný priestor aj v interiéri.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!