nedeľa, 23. júna 2024

DamskyMagazin.sk

Magazín pre všetky ženy

4 domáce recepty, ako sa zbaviť čiernych bodiek na pleti

V tomto článku sme zhrnuli niekoľko osvedčených rád našich mám. Ak máte problém s čiernymi bodkami, nemusíte hneď siahať po prípravkoch z obchodu či lekárne. Čo tak vyskúšať niekoľko domácich receptov, ako sa ich zbaviť?

Med a škorica

O schopnostiach medu sme písali v predchádzajúcom recepte, takže si iba povieme, akú schopnosť má škorica. Tá vám zlepší krvný obeh a zanechá vašu pokožku hladkú, sviežu a viditeľne zdravšiu. Po nanesení tejto konzistencie budete cítiť mierne pálenie a nezľaknite sa tiež mierneho začervenania. To vám ale po minúte zmizne. Tvár si nezabudnite opláchnúť.

Zelený čaj

Táto procedúra je veľmi jednoduchá. Stačí si zaliať sáčkový alebo sypaný čaj, počkajte kým trocha vychladne a potom si ním jemne pomasírujte problematické miesta. Procedúru je najideálnejšie opakovať aspoň dvakrát do týždňa.

Vaječné bielko a citrón

Na túto masku bude potrebovať jedno bielko a jednu lyžičku čerstvej citrónovej šťavy. Bielko mierne vyšľahajte, aby ste dosiahli dokonale hladkú hmotu, ktorú následne zmiešate s citrónovou šťavou. Masku naneste jemným štetcom na vyčistenú pleť, okoliu očí sa ale vyhnite. Nechajte pôsobiť 20-25 minút a opláchnite vlažnou vodou. Ak sa rozhodnete použiť len bielko, postačí tiež len vyšľahať, naniesť a po vyschnutí odlepiť.

Jogurt s pomarančovou šťavou

Skombinujte kvalitný biely jogurt s nastrúhanou pomarančovou kôrou. Zmiešajte a šúchajte. Masírujte pleť s touto hmotou aspoň 3 minúty. Následne už len opláchnite s vodou.

Foto: unsplash.com

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!