pondelok, 4. decembra 2023

DamskyMagazin.sk

Magazín pre všetky ženy

Akné v dekolte? Osvedčený návod v 5. krokoch, ako sa ho zbavíte

Na ženský dekolt je vždy radosť pozerať, bez ohľadu na to, či jej prsia sú malé alebo veľké. Ak sú na ňom ale nevzhľadné vyrážky, je dôležité objasniť ich príčinu.

1. Odlíčenie je dôležité

Keď sa vrátite večer domov, vyčistíte si pleť, ale na krk a dekolt vždy zabúdate. Aj tieto miesta je dôležité prejsť aspoň vatovým tampónom s tonikom (alebo čiernym čajom).

2. Peeling každé dva týždne

Ak doprajete pokožke každé dva týždne jemný peeling, uvoľnia sa odumreté kožné bunky. Použiť môžete kávovú usadeninu – jemne ju votrite do dekoltu, masírujte krúživými pohybmi. Zvyšky následne odstráňte teplou vodou.

3. Nezabudnite hydratovať

Naneste si večer na dekolt hydratačný krém, ktorý nemastí. V opačnom prípade radšej použite tonikum alebo sérum.

4. Ošetrite vyrážky

Nikdy vyrážky nevytláčajte. Jednotlivé miesta ošetrite mastičkou na akné a nechajte pôsobiť cez noc. Liečbu môže urýchliť púder alebo nechtíková masť.

5. Správne krytie

Zelený korektor je tou správnou voľbou na krytie, pretože je komplementárna k červenej a spôsobuje okamžitú neviditeľnosť akné. Na trhu sú tiež krycie tyčinky s antibakteriálnym účinkom, vďaka ktorým akné ustúpi a ďalej sa už nezapaľuje. Púder zas pomáha vyrážky vysušiť. Spýtajte sa v lekárni, ktorý je najvhodnejší.

Foto: unsplash.com

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!