nedeľa, 21. júla 2024

DamskyMagazin.sk

Magazín pre všetky ženy

Plánovanie tehotenstva – ako čo najrýchlejšie otehotnieť?

Otehotnieť je momentálne problémom nespočetného množstva žien a aj keď niektoré konečne otehotnejú, tak sa vo veľa prípadoch nepodarí bábätko donosiť. Tie ženy, ktoré tehotenstvo neriešia o týchto vysokých percentách nevedia, no ak ste deti už riešili, tak určite viete, aký je s týmto problém. V dnešnom článku vám teda povieme o najlepších a najobľúbenejších tipoch, ktoré sa pri otehotnení využívajú a zároveň tento proces pomáhajú urýchliť.

Plánovanie tehotenstva – ako čo najrýchlejšie otehotnieť? (Foto: pixabay.com)

Dôležitosť sledovania plodných dní

Ak chcete otehotnieť, v prvom rade by ste mali vedieť, kedy máte svoje plodné dni. Aj keď sú nejaké všeobecné tabuľky, tak všetko závisí od dĺžky vášho menštruačného cyklu a každá žena je v tomto iná, takže musíte so svojím telom pracovať úplne individuálne. Pomôcť vám s tým môže napríklad ovulačný test alebo pravidelné meranie bazálnej teploty. Vďaka tomuto potom zistíte, kedy presne máte ovuláciu, čiže tie najplodnejšie dni a kedy je teda ideálny čas na snaženie sa o bábätko. Dôležité je toto obdobie neprepásť, pretože potom budete musieť začať až na ďalší mesiac.

Ktoré vitamíny začať užívať

Dostatočný príjem vitamínov a minerálov vám pri snahe otehotnieť môže dosť pomôcť. Existuje viacero možností, no medzi najznámejšie patrí kyselina listová, ktorú sa odporúča používať aj v prvých týždňoch tehotenstva. Keďže sa práve v tomto období vytvárajú najdôležitejšie časti bábätka, tak kyselina listová pri tomto procese vo veľkej miere dopomôže. Pomáha pri delení buniek, vďaka čomu sa môže bábätko zdravo vyvíjať. Okrem toho môžete do svojho jedálnička zaradiť aj väčšie množstvo vitamínov D, E, C, železo, vápnik alebo selén. 

Návšteva gynekológa

Objednanie sa na návštevu ku gynekológovi je ideálnym krokom k tomu, aby ste sa dostali k vytúženému bábätku. Doktor je odborník, a preto vám v tejto oblasti dokáže veľmi dobre poradiť. V prvom rade by ste ale mali mať gynekológa, ktorému dôverujete a viete, že je to naozaj skúsený profesionál. Ďalej by ste sa mali s ním porozprávať o aktuálnom zdravotnom stave a minulosti vášho zdravia. Objasnite mu to, že sa snažíte o bábätko a vďaka tomu vám on potom poradí ako postupovať ďalej. 

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!